دیدگاه

در عالم رازی است که جز به بهای خون فاش نمی شود
  • دیدگاه

    در عالم رازی است که جز به بهای خون فاش نمی شود

امام خامنه ای (حفظه الله):
دیدگاه

جوانها! بدانید، بدون هیچ‌گونه تردیدی آینده‌ی روشن و امیدبخش این کشور و این نظام متعلّق به شما است؛ شما خواهید توانست کشورتان و ملّتتان را به اوج افتخار برسانید؛ شما به توفیق الهی خواهید توانست الگو و نمونه‌ی کاملِ تمدّنِ نوینِ اسلامی را در این آب و خاک تشکیل بدهید؛ برای اینکه بتوانید این وظائف بزرگ را انجام بدهید، بایستی دین را، تقوا را، عفّت را، پاکیزگیِ روحی را در میان خودتان هرچه بیشتر ترویج کنید و تقویت کنید. جوانِ امروز احتیاج دارد به دین، به تقوا، به علم، به نشاطِ کار، به امانت، به عفّت، به [انجام‌] خدمات اجتماعی و به ورزش؛ اینها خصوصیّاتی است که جوانِ امروز به آن احتیاج دارد و شما عزیزان بسیجیِ من ان‌شاءالله توفیق انجام این کار را داشته باشید.

طبقه بندی موضوعی
پنجشنبه, ۷ شهریور ۱۳۹۲، ۱۰:۰۲ ق.ظ

حمله آمریکا به سوریه؛ جرقه در انبار باروت

هجمه رسانه ای و روانی سردمداران نظام سلطه جهانی یک هفته پس از انتشار خبر استفاده از گازهای شیمیایی در سوریه سبب تمرکز بیش از پیش افکار عمومی به سمت سوریه شده است. اما علت این امر چیست و آیا باید در انتظار جنگی کوتاه مدت باشیم و یا چنین امری صرفا یک حربه رسانه ای ودر واقع یک عملیات روانی در سطح بین الملل است؟ برای پاسخ به این پرسش ابتدا به وضعیت گروههای درگیر در نزاع سوریه میپردازیم :
 
دولت سوریه: پیروزی سوریه تا کنون در مقابل معارضین و حامیان غربی -عربی محرض جلوه میکند . پس از دو سال درگیری داخلی در سوریه دوام دولت سوریه به خودی خود اثبات کننده توان این دولت در قبال جنگ افروزی جبهه غربی- عربی برتر است . بعد از فتح القصیر و پیروزی های بعدی در حلب، حمص و درعا؛ بشار اسد توانست توازن جنگ را به نفع خود تغییر دهد. همکاری نزدیک بشار اسد با سازمان ملل و استقبال دولت سوریه برای یافتن راهکار سیاسی و آغاز گفت وگو ها دست برتر این جبهه را به رخ معارضان کشید . مردمی کردن جنگ و ایجاد گروه های مقاومت مردمی در سوریه توسط دولت نیز توانسته است مقبولیت عمومی بشار اسد را در سوریه افزایش دهد و از این جهت نیز وی توانسته گوی سبقت را از مخالفان برباید
 معارضان سوری : تشکیل گروه های تروریستی شامل سلفی ها ،لیبرال ها و ورود مزدوران افغانی، پاکستانی، اردنی، لیبیایی و . . . سبب شکل گیری جبهه ای از معارضان شده است که تنها نکته مشترک آنها خوی وحشی گری و تقابل با دولت سوریه است و در باقی امور با یکدیگر اختلافات جدی دارند. جنگ در اتاق فرمان جبهه معارضان بسیار مشهود است چنان که شاهد تغییرات جدی و اختلافات فاحش در انتخاب نخست وزیر و رئیس گروه های معارض بودیم. این چند دسته بودن بعد از فتح القصیر که پایگاه اصلی معارضین بود به سبب موقعیت جغرافیایی نیز گسترش یافت و شکست های بعدی نیز سردرگمی نیروهای مختلف مخالفان دولت سوریه را بیش از پیش افزایش داد.
 
در یک جمع بندی کلی از اوضاع سوریه باید گفت؛ میدان نبرد روی برد سکه خود را به دولت سوریه نشان داده و معارضان سوری بعد از 28 ماه مخاصمه در بدترین شرایط خود به سر میبرند.
 
اما در جبهه حامیان این دو گروه نیز وضعیت کاملا مشابه میدان نبرد دنبال میشود . پایبندی کامل روسیه و ایران به رویکردهای سازمان ملل و عدم التزام آمریکا و متحدانش به بیانیه ها و نگرش سازمان ملل(در خصوص تجهیز مالی و تسلیحاتی مخالفان) سبب برتری نسبی حامیان دولت سوریه به مخالفان سوریه گشته است.
 


در چنین شرایطی که اوضاع پیچیده سوریه روز به روز به ضرر جبهه غربی- عربی سوق پیدا میکند چاره دشمنان مردم سوریه در چیست؟ قطعا این جبهه در ابتدا باید به دنبال، به توازن رساندن میدان نبرد باشد تا بتواند در ادامه چه از راهکار سیاسی و چه از مسیر نظامی حداقل در مقام ضعف قرار نگیرد. بخصوص با نزدیک شدن به اجلاس ژنو2 داشتن برگ برنده نظامی برای پیروزی در معاملات سیاسی مهم جلوه میکند.
 
آنچه که به صورت نمایشی به دنیا عرضه میشود این است که آمریکا به گزینه نظامی دست خواهد زد. از نظر کارشناسان سیاسی این گزینه بدترین گزینه آمریکا و متحدانش برای مقصود تبین شده میباشد؛ چرا که دلایل بسیار قانع کننده ای برای عدم حضور نظامی مستقیم آمریکا در منطقه به شرح ذیل وجود دارد :

  1. قدرت موشکی سوریه این اجازه را به دولت سوریه خواهد داد تا اسرائیل را سرتاسر زیر بمباران مداوم خود قرار دهد. به نظر میرسد این خط قرمز اوباما پررنگ تر از خط قرمزی است که قبلا در خصوص استفاده از سلاح های شیمیایی اعلام کرده بود.
 
  1. حمایت علنی کشور های مختلف عربی از گروه های معارض این اجازه را به سوریه میدهد تا با آنها نیز به صورت مستقیم وارد جنگ شود و قطعا نتیجه این جنگ بیشتر از آنکه به ضرر سوریه باشد به ضرر آن کشور ها خواهد بود. چرا که به لحاظ عمرانی کشور سوریه چیزی برای ازدست دادن ندارد ولی دیگر کشورها به امنیت خود بسیار اهمیت میدهند. علت این امر نیز شکل گیری جرقه های بیداری اسلامی در این کشورهاست که قطعا با کوچکترین درگیری شعله ور خواهد شد.
 
  1. روسیه نیز اثبات کرده است در حمایت از بشار اسد به موازات حمایت آمریکا از مخالفان، قدم پیش میگذارد و به هیچ وجه راضی نیست که این بازوی حمایتی خود را در منطقه از دست بدهد فلذا روسیه نیز همزمان با اصابت موشک های آمریکایی به مواضع دولت سوریه به بمباران مواضع مخالفان سوریه میپردازد.
 
  1. برملا کردن واقعیت درگیری سوریه و از بین بردن تیتر سوری-سوری برای درگیری های داخلی سوریه و نشان دادن ماهیت سوری-غیرسوری نزاع یکی دیگر از دست آوردهای این جنگ خواهد بود که میتواند ضربه سنگینی به تبلیغات دوساله آمریکایی ها در رسانه ها وارد سازد و رویکرد کلی رسانه ای آمریکا را دچار تغییر میکند.
 
  1. تشدید روحیه ناسیونالیسم عربی در کشورهای منطقه نیز یکی دیگر از دست آوردهای این حمله خواهد بود.ا این عمل خشم مردم عربی کشورهای در معرض بیداری اسلامی را نیز بیشتر برانگیخته خواهد کرد واین نیز به سود آمریکا نیست
 
در نهایت باید گفت جنگی که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا از آن به عنوان((تنبیه دولت سوریه)) به بهانه ((هنجارشکنی جهانی)) یاد میکند و در نظر دارند این تنبیه را ظرف چند روز به نتیجه برسانند به هیچ وجه به نفع آمریکا نیست و قطعا پایان این جنگ در اختیار آنان نخواهد بود.
 

خلاصه کلام آن که: دخالت آمریکا در منطقه، جرقه در انبار باروت است


پی نوشت 1: چون این مطلب رو برای آناج نوشتم لحنش خیلی رسمی شده. اگه به زبان غیر رسمی مینوشتم میدونستم از چه الفاظی برای این کوری خوندن آمریکایی ها بنویسم . حیف که اسلام دست و پای ما را بسته . . .

پی نوشت2: اگه از  کل متن سر در نیاوردین لپ مطلب اینه که از نظر من حمله اتفاق نمی افته چون خیلی به ضرر آمریکاست و اگر چنین اتفاقی بیافته مطمئنا نشان دهنده عدم درک صحیح آمریکا از شرایط منطقه و حتی وضعیت بحرانی خودشه. در ضمن انحراف افکار عمومی از مصر به سوریه نیز میتونه یکی دیگه از دست آوردهای این مسخره بازیه رسانه ای بنظرات  (۱۰)

سلام حاج آقا
این جوری پیش بریم تا یک سال دیگه باید تو پروفایلت بنویسیم فلانی. کارشناس مسائل خاورمیانه
ایول داری به خدا
یه مطلبکی هم بنده در این زمینه با تقلب از روی دست دوستان نوشتم. عصر احتمالا همونجا یا یه جای دیگه منتشر شه
مشتاقیم که اگر افتخار دادی و خوندید نظرتون رو بدونیم
در ضمن مشتاق دیدار

پاسخ:
پاسخ:
سلام حاجی
کارشناس مسائل خاورمیانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راستی کاریکاتور هایی که تو متن گذاشته بودید خیلی جالب بود. دستتون درد نکنه.
حتما خدمت میرسیم برادر .
در ضمن خیلی دلم براتون تنگه ان شالله به زودی هم شما و هم سید رو ببینم ( به یاد روزهای خوب مکه و مدینه)
موفق باشید
علیک سلام .
صحبت در مورد سوریه سخته ولی فکر کنم اگه محور عربی عبری غربی بخواد وارد این حوزه بشه آخرین جنگی هست که وارد میشه اگه چند تا شرط رعایت بشه .
1- در صورتی که کشورهای دوست سوریه متحد باشن و در حمایتشون از سوریه سست نشن .
2- حملات هوشمندانه سوریه به اسرائیل میتونه باعث بشه که آمریکا نتونه از موضع بالا و اقتدار هرچند پوشالی حمله به عراق و افغانستان عمل بکنه .
3- اخباری مبنی حمله روسیه به عربستان در صورت حمله به سوریه میشنوم که میتونه باعث سواستفاده دشمن بشه .
نظرم اینه که باید قبل از هر کاری این موضوع رو بین دوستان سوریه حل بشه تا بعدا بوقچی های دشمن از تعابیری چون حمله به قبله مسلمانان و تحریک افکار مسلمین به نفع خودشون جلوگیری بشه .
راستی وبلاگ این بنده خدا رو میشه آدرسش رو بدی .

پاسخ:
پاسخ:
سلام
نکات مهمی فرمودین . فکر نمیکنم اختلاف جدی در جبهه موافقان دولت سوریه به وجود بیاد البته در مورد عربستان من بعید میدونم روسیه به چنین اقدامی دست بزنه. در ضمن شما خبری که در این مورد فرمودین رو از خبرگزاری ها دریافت کردین یا . . . ؟
این بنده خدا دوتا وبلاگ داره که معمولا آپ نمیکنه منم بودم آپ نمیکردم چون سایت آناج دست ایشون هست و هرچه که دل تنگشون بخواد میتواند در اونجا منتشر بکنه. البته از دوستان بسیار صمیمی ما در دانشگاه هستن. خدا حفظشون کنه .
آدرس یکی از وبلاگ های ایشون به نام دلگویه های دلتنگی در پینوند های بلاگم هست که لینک پینوند های اون وبلاگ آدرس وبلاگهاش رو زده.
میخوام چی کنم این همه نظر رو وقتی رفقا نمیان آدم دلش میگیره .

پاسخ:
پاسخ:
نظر لطف شماست.
http://snn.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=1&Id=259445&Sgr=4
لینک خبر حمله به عربستان .
از آنجایی که شما هم به صف دشمنان غیر مستقیم و خونی من در آناج پیوستید دیگر حرفی با شما ندارم و دیگر سری به وبلاگتان نخواهم زد.

مرگ بر آناج


ولی تحلیل جالب بود و تا آخرش خواندم و لذت بردم اما حیف که در جبهه دشمن مبارزه میکنی
مثل من مستقل باش و به هیچ حزب و جناحی وابسته نباش تا راحتر و بدون هیچ تعلقی حرفت را بزنی

گم شو بابا

والعاقبه للمتقین

پاسخ:
پاسخ:
آناج چی کارت کرده؟
گم میشم و به قول بعضی دوستان در افق محو میشم. راحت شدی برادر؟
چند روز گذشت اینا نزدن... کاملا مشخص بود مال این حرفا نیستن!

پاسخ:
پاسخ:
به قول یه بنده خدایی لوقوز میخونن
سلام
با مطلب رنج نامه جهان اسلام پذیرای شما بزرگواران هستیم

تا حالا این سوال را از خودتان پرسیده اید که چرا این همه بلا سر مسلمانان جهان میاد؟
منتظر نگاهتان هستیم

والعاقبه للمتقین
چه خبر نیستی ؟
راستی رفتم آناج خیلی با سایتش حال نکردم.
ای بنده خدا متین خیلی شاکیه ها!!!

پاسخ:
پاسخ:
هستیم در خدمت شما .
بنده هم در مورد آناج خیلی حرف دارم ولی خب این دوستان عزیز هم برای خودشون برنامه های خاصی دارند که در نوع خودش جالبه .
متین از چی شاکیه؟؟؟
سلام
به کوری چشم دشمنان واقعی اسلام من برای همشه مبین خواهم ماند.
وحال......
خودت خوبی ....؟
شما از ما بیشتر صدات به بالاها میرسه ماراهم دعا بفرمایید.درضمن مطلب خوبی بودفیض بردیم.

پاسخ:
پاسخ:
سلام
حالا شما مبین اولی هستی یا مبین دومی هستی که مورد غضب مبین اولی واقع شد؟
در هر صورت لطف دارید.
محتاجیم به دعا
هنوز هم مردمانی هستند که منتظر صدای "انا بقیة الله" اند
العجل مولا

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی