دیدگاه

در عالم رازی است که جز به بهای خون فاش نمی شود
  • دیدگاه

    در عالم رازی است که جز به بهای خون فاش نمی شود

امام خامنه ای (حفظه الله):
دیدگاه

جوانها! بدانید، بدون هیچ‌گونه تردیدی آینده‌ی روشن و امیدبخش این کشور و این نظام متعلّق به شما است؛ شما خواهید توانست کشورتان و ملّتتان را به اوج افتخار برسانید؛ شما به توفیق الهی خواهید توانست الگو و نمونه‌ی کاملِ تمدّنِ نوینِ اسلامی را در این آب و خاک تشکیل بدهید؛ برای اینکه بتوانید این وظائف بزرگ را انجام بدهید، بایستی دین را، تقوا را، عفّت را، پاکیزگیِ روحی را در میان خودتان هرچه بیشتر ترویج کنید و تقویت کنید. جوانِ امروز احتیاج دارد به دین، به تقوا، به علم، به نشاطِ کار، به امانت، به عفّت، به [انجام‌] خدمات اجتماعی و به ورزش؛ اینها خصوصیّاتی است که جوانِ امروز به آن احتیاج دارد و شما عزیزان بسیجیِ من ان‌شاءالله توفیق انجام این کار را داشته باشید.

طبقه بندی موضوعی
پنجشنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۱۱:۱۵ ق.ظ

ائتلاف 2+1

نگاهی کوتاه به مواضع افراد و جریان های موجود در انتخابات که بیاندازیم یقین دارم به سهولت میتوان نزدیک ترین کاندیدای ریاست جمهوری را به گفتمان انقلاب اسلامی شناسایی کرد.بررسی کوتاهی در این خصوص انجام میدهم .


ائتلاف 2+1

این ائتلاف هرچند شامل افرادی است که در سابقه آنها خدمات قابل توجهی برای نظام و انقلاب مشاهده میشود ولی اگر قرار باشد یکی از آنها به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود داستان متفاوت میشود و به فرموده مقام عظمی ولایت امام خامنه ای این مسئولیت ،جایگاه اکتفا به حداقل ها نیست .

این ائتلاف در دو سطح داری اشکال میباشد:

 1 – در سطح شکل گیری : این اشخاص با این مبنا با هم ائتلاف کرده اند که در جامعه داری کف رای میباشند به عبارت دیگر این اشخاص با مبنای مقبولیت ائتلاف کرده اند و بارها در اعلام مواضع خود اعلام کرده اند که علاوه بر خودشان اگر کسی هم دارای یک میزان رای مردمی باشد میتوانند با او نیز ائتلاف کنند که این مسئله با گفتمان امام و انقلاب و رهبری در تناقض آشکار است . در هیچ یک از شاخص های ما مبنای یک ائتلاف داشتن رای عنوان نشده است.

 2 – در سطح گفتمانی و ساختاری : این ائتلاف با اعلام این که کسی از این ائتلاف به عنوان کاندیدای نهایی اعلام خواهد شد که در نظر سنجی های معتبر در رتبه بالاتری قرار گرفته باشد . که باز این مسئله با مواضع صریح مقام معظم رهبری در تناقض آشکار است چرا که ایشان همیشه به مفهوم اصلح اشاره فرموده اند و در تبیین اصلح بودن هیچ وقت اشاره ای به داشتن رای عمومی به عنوان یکی از مولفه های اصلح بودن نکرده اند . البته باید به این مورد اضافه کنیم که هر سه نفر در مورد واقعه هلوکاست هم نظر هستند و هر سه مخالف مطرح کردن این موضوع هستند در حالی که هم امام خمینی و هم امام خامنه ای به صراحت این مفهوم را رد کرده اند و بارها مشروعیت اسرائیل را با تند ترین روش ها زیر سوال برده اند . زاویه داشتن این سه نفر در این اصل نظام ( مقابله با اسرائیل) با خود نظام کاملا مشهود است.

 

اگر از دریچه ای دیگر به این ائتلاف بنگریم خواهیم دید که یکی از اضلاع این مثلث آقای قالیباف میباشد . که اگر این شخص را مطالعه کنیم به نتایج زیر خواهیم رسید :

 الف : گفتمان ایشان دقیقا در مقابل گفتمان امام خامنه ای قرار دارد. مصادیق این ادعا در کلیاتی قرار دارد که اگر در هر مفهوم آن ریز شویم این مسئله روشن تر خواهد شد. یکی از این مفاهیم تکنوکراسی میباشد که آقای قالیباف به تکنوکرات بودن خود افتخار میکنند و بعد از نقل خاطره امام خامنه ای در خصوص تکنوکرات ها در مشهد مقدس ایشان با بازی لفظی مفهوم این واژه را دگرگون تفسیر میکنند و از مفهوم جامع تکنوکراسی غفلت ورزیده و به دنبال سرپوش گذاشتن به این مفهوم هستند. یکی دیگر از این مفاهیم توسعه گرایی ایشان است . امام خامنه ای اعلام داشتند که با توسعه به مفهوم جامع آن مخالف هستند در حالی که جناب قالیباف هم در مقاله ی توسعه اقتصادی خود و هم در تمامی سخنرانی های خود از این مفهوم استقبال میکنند.

ب: ایشان در سطح عملکرد هم دارای اشتباهات فراوانی هستند که اشاره میشود.

ایشان از قبل از سال 84 در فعالیت های انتخابات ریاست جمهوری فعالیت داشته اند و همیشه در تلاش بوده اند تا به نحوی به راس قدرت اجرایی کشور دست یابند . در سال 84 کاندیدا شدند  و در سال 88 باوجود آمادگی کامل برای حضور، به دلایلی در انتخابات شرکت نکردند و امسال نیز با آمادگی کامل ( در زمان انتخابات مجلس ستادهای ایشان در حال جذب نیرو بود) شروع به فعالیت کرده اند. از نظر اسلامی و انقلابی این روش درستی نیست و شائبه قدرت پرست بودن ایشان را دامن میزند. مگر غیر این است که باید مسئولین جمهوری اسلامی از قدرت گریزان باشند و بصورت تکلیفی وارد صحنه شوند ( البته تکلیف واقعی نه  آنچه که امروز بهانه ورود به انتخابات است) .

موضوع بعدی مواضع ایشان در ایام فتنه است . ایشان عمار فتنه نبودند که هیچ ساکت فتنه هم لقب گرفتند . ایشان در ایامی که کشور در حال آتش گرفتن در شعله های فتنه بود مواضع بسیار محافظه کارانه و گمراه کننده ای را اتخاذ کردند . البته ایشان در گفت و گوی ویژه خبری مواضع خوبی اتخاذ کردند هرچند در آخر این مصاحبه هر دو طرف مخاصمه را دارای اشتباه دانست که از نقاط ضعف این مصاحبه به حساب می آید ولی این خط فکری در ادامه وجود نداشت و ما دیگری هیچ اثری از ایشان در فعالیت های رسانه نمیبینیم. حتی روزنامه همشهری که توسط ایشان مدیریت میشود گاها با درج مطالبی باعث شعله افکنی در این فتنه میگشت.

یکی دیگر از موضوعات وسوالات در خصوص ایشان این است که اعضای ستادهای موسوی وکروبی امروز در ستاد های ایشان فعال هستند البته بنده برای این مسئله سندی ندارم ولی نقل قولی است از حاج آقا نبویان که در دانشگاه تبریز این را اعلام کردند.

موضوع بعدی در خصوص هزینه های تبلیغاتی ایشان در سال 84 میباشد. آنچه در اذهان عمومی اعلام گشت 20 الی 50 میلیارد تومان صرف تبلیغات ایشان گشت که البته آنچه که ستاد فعلی ایشان تصدیق میکند 4 میلیارد تومان است که به گفته خودشان بخش عظیمی از این پول را از بانک قوامین وام گرفته بودند . حال سوال اینجاست که آیا بانک قوامین به همه وام میلیاردی میدهد یا فقط به فرمانده نیروی انتظامی وقت؟ یا اینکه جناب قالیباف هر ماه چقدر قسط پرداخت میکند ؟ آیا ایشان در آمدشان این قدر بالاست که بخواهند وام میلیاردی اخذ کنند؟

در مجموع باید گفت تفکرات و اعمال جناب قالیباف به آقای هاشمی بسیار نزدیک است و شاید بتوان گفت که گزینه اصلی آقای هاشمی جناب قالیباف میباشد و باید دانست چه هاشمی از ایشان حمایت بکند و چه حمایت نکند در نهایت با انتخاب قالیباف ما به دوران سازندگی برمیگردیم و دوباره دوران تکنوکراسی در کشور آغاز خواهد شد. اما بحث مهمی که وجود دارد این است که بسیاری از دوستان بر این باور هستند که حضور ولایتی و حداد در کنار چنین شخصی باعث افزایش مشروعیت آقای قالیباف میشود ولی بنده اعتقاد دارم حضور این دو در کنار قالیباف از بین برنده مشروعیت همان دونفر است نه افزایش دهنده این یک نفر. باید دانست که با اضافه کردن دوقاشق ماست سالم به یک قاشق ماست ترش ، نمیتوان آن یک قاشق ماست ترش را سالم کرد اتفاقا برعکس آن دو قاشق ماست سالم ، ترش میشوند. خروجی این ائتلاف هرچه باشد گزینه نادرستی است و نباید در مسیر این ائتلاف قرار گرفت

نظرات  (۱۲)

در مورد ائتلاف سه نفره در خصوص اشتباه بودن مبنای انتخاب نفر نهایی موافقم ولی اینکه مقبولیت از معیارهای اصلحیت نیست را دلیلی نمیبینم که در انتخاب نهایی نباید به مقبولیت توجه شود چرا که مردم باید به سمت کعبه بروند.

در مورد شخص قالیباف تا حدی موافق هستم و معتقدم دارای انحرافاتی است و شخصا کاندیدای پایداری یا کاندیدای مستقلی مثل س. ج رو بیشتر ترجیح میدم البته فعلا.
انشاالله که به خیر منتهی شود این انتخابات

پاسخ:
پاسخ: اگه شاخص شما حضرت آقا هست لطف کنید یک مورد را بیان کنید که ایشون از معیارهای اصلح بودن را مقبولیت به معنای داشتن رای عنوان کنند. نداریم.
سلام
درست است که مقبولیت بین مردم ارتباطی به مشروعیت فرد ندارد و به قول شما از شاخص های انتخاب اصلح نیست. ولی جایی که بحث بر سر چند نفر است که همه صالح هستند می تواند تاثیر گذار باشد.
البته منظورم این نیست که در این ائتلاف هر 3 نفر صلاحیت دارند.

یا حق
سلام
با جمع نقایض بودن این ائتلاف و اشکالات وارد بر اعضای آن موافقم.
نمی ارزد
به روزم
۱۴ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۶:۵۶ نبرداراده ها
آقا حامد عزیز متاسفانه هرچقدر هم که بگیم این ائتلاف احتمالش زیاده که پیروز بشه درضمن از نظرتان راجع به قالیباف خوشم اومد خیلی خوب و جامع بود
نکته ای که برایم جالب است این است که اصلا در انتخابات ریاست جمهوری اعتلاف یعنی چه؟
در انتخابات شوراها و مجلس چون به طور مثال نمایندگان یک شهر قرار است در کنار هم و با همکاری هم به فعالیت بپردازند هر کدام از کاندیدا ها سعی می کنند با افراد هم فکر خود اعتلاف کنند تا تیمی را که می توانند به طور هماهنگ در کنار هم کار کنند را به مردم معرفی کنند. اما در انتخابات ریاست جمهوری سوال بنده از حضرات اعتلاف ها این است که اگر اعضای این اعتلاف خود را اصلح و حضور در انتخابات به عنوان کاندیدا را تکلیف شرعی خود می دانند که دیگر نباید به نفع کسی کنار بروند و اگر خود را اصلح نمی دانند و دیگری را بهتر و برتر از خود می بینند که دیگر حضورشان حجت شرعی ندارد!! خب اعتلاف این وسط چه صیغه ایست؟!!! اگر حداد خود را از همه بهتر می داند نباید اجازه دهد تا قالیباف از حضور او در کنار خودش استفاده ببرد و اگر قالیباف را اصلح می داند جسارتا اشتباه می کند کاندیدا می شود. نفس اعتلاف در مورد ریاست جمهوری یعنی یک تقسیم قدرت و رواج دادن و شایع کردن زد و بند های سیاسی !!!
بروزم...
وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد....
سلام، ۴۰ درصد واردات ایران قاچاقی‌ وارد میشود. دولت نرخ مالیات برای واردات را تا ۴۵ درصد بالا برده، نتیجتأ برادران بسیجی‌ عزیز که در کار واردات قاچاقی‌ هستند وضعشان خیلی بهتر خواهد شد. حتی یک لحظه افسوس نمی‌خورم چرا دیگر بسیجی‌ نیستم.
پاسخ:
پاسخ: سلام
از این که شما بسیجی نیستید خوشحالم چرا که یک بسیجی به این صورت و بدون سند و دلیل تحلیل نمیکنه
سلام چقد جالب تحلیل فرمودین امیدوارم که این تحلیل بر اساس منافع شخصی نباشد!!!میانه رو بودن رو فراموش نکنید افراط و تفریط همیشه به ضرر آدماس.

پاسخ:
پاسخ: سلام
نظر لطف شماست. افراط و تفریط بستگی به صفر مبدا دارد و باید دانست که مبدا کجاست . . .
دیروز پشت خاکریز بودیم و امروز در پناه میز!
دیروز دنبال گمنامی بودیم و امروز مواظبیم ناممان گم نشود.
جبهه بوی ایمان می داد و اینجا ایمانمان بو می دهد...
۱۸ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۷:۵۶ نبرداراده ها
حاجی جون جلیلی بیاد چی میشه؟
بروزم با3مطلب
سلام.
البته حداد در مورد هلوکاست چنین نظری ندارد) رجوع شود به مصاحبه اش با صابر نیوز(

پاسخ:
پاسخ:
سلام
جناب آقای حداد فرمودن که طرح این موضوع برای نظام هزینه داشت و نباید به این شیوه طرح میشد

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی