دیدگاه

در عالم رازی است که جز به بهای خون فاش نمی شود
  • دیدگاه

    در عالم رازی است که جز به بهای خون فاش نمی شود

امام خامنه ای (حفظه الله):
دیدگاه

جوانها! بدانید، بدون هیچ‌گونه تردیدی آینده‌ی روشن و امیدبخش این کشور و این نظام متعلّق به شما است؛ شما خواهید توانست کشورتان و ملّتتان را به اوج افتخار برسانید؛ شما به توفیق الهی خواهید توانست الگو و نمونه‌ی کاملِ تمدّنِ نوینِ اسلامی را در این آب و خاک تشکیل بدهید؛ برای اینکه بتوانید این وظائف بزرگ را انجام بدهید، بایستی دین را، تقوا را، عفّت را، پاکیزگیِ روحی را در میان خودتان هرچه بیشتر ترویج کنید و تقویت کنید. جوانِ امروز احتیاج دارد به دین، به تقوا، به علم، به نشاطِ کار، به امانت، به عفّت، به [انجام‌] خدمات اجتماعی و به ورزش؛ اینها خصوصیّاتی است که جوانِ امروز به آن احتیاج دارد و شما عزیزان بسیجیِ من ان‌شاءالله توفیق انجام این کار را داشته باشید.

طبقه بندی موضوعی
شنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۱، ۰۶:۳۱ ب.ظ

چرا سوریه؟

اواخر تابستان بود که مطلبی برای سایت آناج نوشتم که وقتی دوباره خواندم بدم نیامد که دوباره منتشر بشود لذا دوباره آن را باز نشر میکنم:

خاورمیانه روزهای حساسی را سپری میکند، روزهایی که اگر از آن به عنوان پیچ تاریخی خاورمیانه یاد کنیم بی شک اغراق نکرده ایم. برای اثبات این ادعا به روز های پس از جنگ جهانی دوم بر می گردیم. بعد از جنگ جهانی دوم، آمریکا برای افزایش قدرت و نفوذ خود در جهان و مقابله با تفکر کمونیستی شوروی سابق بر آن شد تا منطقه مهم خاورمیانه را تحت هر شرایطی تصاحب کند . به همین منظور مجموعه ای از اقدامات سیاسی و نظامی در منطقه از سوی آمریکا ساماندهی شد. رژیم  غاصب اسرائیل در هژمونی آمریکا در منطقه اهمیت ویژه ای یافت. این وضعیت حتی پس از انقلاب اسلامی که شک بسیار بزرگی بر پیکره سیاسی منطقه بود، نیز ادامه یافت. دولت های مصر، تونس و لیبی از جمله حکومت های دست نشانده آمریکا بودند که اتفاقات بعدی سرنوشت دیگری برای آنها رقم زد.

 

این اتفاقات ناشی از  یک سری اشتباهات محاسباتی از سوی آمریکایی ها بود که باعث شد تا  امروز شاهد خیزش های عظیم ضد آمریکایی در منطقه باشیم. آمریکا با این نگرش که اگر بتواند دولت های دست نشانده خود را در منطقه قدرت بخشد خواهد توانست به تسلط کامل منطقه دست یابد تا حدودی توانسته بود وضعیت سیاسی خاورمیانه را جهت دهی نماید اما غفلت و عدم شناخت آمریکا از نقش مردم در این محاسبات باعث شد تا رژیم های وابسته، با موج سونامی بیداری اسلامی یکی پس از دیگری فرو ریخته و نابود شوند. گسترش جریان بیداری اسلامی ناشی از امواج انقلاب اسلامی ایران، توانست پایگاههای مهمی از جریان سلطه را باز پس گیرد و بسیاری از کشور هایی که با ظلم و ستم همچنان در اختیار این ظالمان است به شدت متزلزل جلوه کنند. واکنش آمریکا نسبت به این تحولات در سه سطح قابل مشاهده است:

 

سطح اول : تلاش برای به انحراف کشیدن این بیداری اسلامی و تبدیل آن به اتفاقی از جنس دیگر از جمله جنگ شیعه و سنی. 

 

سطح دوم : مصادره انقلاب ها به نفع خود. این اقدام نیز با تلاش جهت روی کار آوردن افراد خود فروخته پیگیری میشود.

 

سطح سوم : شبیه سازی انقلاب های جدید و ایجاد پایگاههای نو پا در منطقه. این تاکتیک در آستانه انتخابات مجلس نهم در ایران نیز پیگیری شد ولی با هوشیاری رهبری معظم و مردم خنثی شد. از سویی دیگر اما این شبیه سازی در سوریه توانست این کشور را درگیر مسائل امنیتی بسیار جدی کند .  اما سوال اصلی که در اینجا مطرح می­شود این است که چرا ایران و سوریه هدف این طراحی قرار می­گیرند ؟ پاسخ این مسئله را از چند بعد می توان بررسی نمود: در بعد اول باید اذعان کرد که ایران قلب تپنده و مرکز الهام بخش جریان بیداری اسلامی در منطقه و دنیا می­باشد . آمریکا با این تصور که اگر بتواند این الگوی جهانی و منطقه ای را در هم بشکند قطعا ادامه مسیر برایش هموار خواهد بود، اقدام به طراحی عملیات پیچیده علیه ایران کرد، البته نباید فراموش کرد که آمریکا بدون احتمال پیروزی وارد عملیات علیه کشوری نمی­شود و امید این جهانخواران بر این بود که مردم ایران با تحریم انتخابات مجلس مقدمه اعتراضات مدنی را ایجاد خواهند کرد و مدیریت این اعتراضات می­تواند منجر به مهار و تغییر ساختار نظام ایران شود که با لطف الهی این بار نیز آمریکا نتوانست در ایران سودی حاصل کند. اما در مورد سوریه؛ باید گفت سوریه از چند بعد دارای اهمیت سیاسی است .

 

 اول اینکه مواضع و عملکرد سوریه در دهه های گذشته همواره درتقابل با آمریکا و اسرائیل قرار داشته و تنها کشور عربی است که حتی بعد از قرداد کمپ دیوید هم در ستیز با اسرائیل استقامت ورزید و پای آرمان فلسطین ایستاد. از سویی دیگر قرار گرفتن سوریه در کمربند مقاومت منطقه و ایجاد پل ارتباطی ما بین ایران و لبنان خطر بزرگی برای مقاصد شوم آمریکا و اسرائیل محسوب می­شود. حمایت از ایران مورد دیگری است که سوریه را برای جبهه باطل منفورتر ساخته است. به یاد بیاوریم سوریه از ابتدای انقلاب اسلامی حمایت های بی شائبه ای از جمهوری اسلامی ایران کرده است . در جنگ تحمیلی علیه ایران، سوریه با قرار گرفتن در کنار ایران باعث جلوگیری از اجماع اعراب علیه ایران شد و از وقوع جنگ عرب و عجم در منطقه ممانعت به عمل آورد. همچنین به لحاظ تامین سلاح و مهمات نیز جزو معدود کشور هایی بود که ایران را حمایت کرد.

 

از بعد سوم، قرار گرفتن سوریه در سه راهی بسیار مهم سه قاره آسیا، اروپا  و آفریقا بر پتانسیل های این کشور اضافه می­کند و درنهایت جبهه استکبار شاهد کاهش یاران خود در منطقه می شود. در این حال طبیعی است که بایستی برای جایگزین کردن آنها اقدام کند.

 

 با مواردی که ذکر شد سوریه گزینه مناسبی برای غرب و جبهه استکبار خواهد بود تا با به زانو در آوردن آن اولاً ضربه مهلکی بر شاکله جبهه مقاومت وارد سازند و در ثانی بتوانند از موقعیت ممتاز منطقه ای آن در پیشبرد اهداف شوم خود بهره برند. اگر سوریه به دست بدخواهان اسلام و مقاومت سرنگون شود حزب ا لله و مقاومت لبنان در یک محاصره کامل گرفتار خواهند شد وتنها یک معجزه می­تواند این محاصره را بشکند.یقیناً  بعد از لبنان نوبت به ایران می­رسد تا به تنهایی در مقابل آماج تهاجم های بی رحمانه غرب استقامت ورزد. اما  در صورتی که سوریه بتواند در مقابل این همه نیرنگ مقاومت کرده و خود را حفظ نماید یک پیروزی بزرگ نصیب جبهه مقاومت خواهد شد. از همین رو می توان این گونه استنباط کرد که آینده خاورمیانه  به آینده تحولات سوریه گره خورده است.

 

 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۱/۰۸/۲۰
حامد موفق بهروزی

بشار اسد

سوریه

نظرات  (۵)

با سلام
ورو به فضای مجازی و مخصوصا عرصه وبلاگ نویسی را به فال نیک گرفته و برایت آرزوی موفقیت در عرصه مبارزه در جنگ نرم را دارم.
عجب پس شما همه آنچه ما میخواهیم انجام دهیم پیشاپیش فهمیدید.
تبریییییییییییییییییییییییییییییک
۲۴ آبان ۹۱ ، ۱۳:۴۳ یه بنده خدا
ایول بر شما و دوستانتون در آناج
امام هادی (ع) اظهار داشت: حسادت همه حسنات انسان را از بین می ‌برد، خود برتر بینی سبب خشم مردم می‌شود. کسی که خود را بالاتر از همه بداند موجب خشم مردم و واکنش آنها در مقابل او شود. خودپسندی، خوشیفتگی، خود برتر بینی و خود بزرگ بینی هرکدام دارای معنای است که هرکدام در یک شخص باشد مضموم است.
امام هادی (ع) اظهار داشت: حسادت همه حسنات انسان را از بین می ‌برد، خود برتر بینی سبب خشم مردم می‌شود. کسی که خود را بالاتر از همه بداند موجب خشم مردم و واکنش آنها در مقابل او شود. خودپسندی، خوشیفتگی، خود برتر بینی و خود بزرگ بینی هرکدام دارای معنای است که هرکدام در یک شخص باشد مضموم است.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی